ČESKY

My jsme Somebody&Somebody.

Děláme brandové kampaně.
Neděláme weby.

Vy jste firma, která chce spustit svoji první brandovou kampaň.

Výkonnostní marketing a social vám skvěle funguje a umíte je výborně spravovat in-house.

A chcete, aby vaše brand-buildingová reklamní kampaň fungovala stejně dobře.

Proto jste přišli sem.

Jsme reklamní agentura specializující se na brandovou komunikaci pro klienty, kteří připravují svoji první kampaň.

Pojďme se o tom pobavit:
hello@somebodytwice.com
anebo +420-773-633-362


//PRÁCE//

Dedoles – Veselá kampaň se seriózními výsledky

Dedoles je dalším z klientů, kteří nás oslovili, abychom jim pomohli vytvořit dlouhodobý kreativní koncept brand-buildingové komunikace, tak, aby fungoval na jakémkoliv typu médií.

Hned v den spuštění přinesla kampaň 1 000 nových unikátních návštevníků na web, což je +300 % v porovnaní s průměrem před kampaní. Co prodeje? Ty nás přeci zajímají nejvíc. Tržby realizované novými návštevníky, v porovnání s vracejícími se návštevníky, narostli o 23 % (ve srovnání s 15 % před kampaní).

5 dní od spuštění vylétlo organické vyhledávání značky na Googlu o 1 000 %. Kampaň denně přinášela 2 500 nových unikátních návštěvníků webu. Tržby z organických návštěvníků narostli o 300 % a algoritmy YouTube považovaly naši reklamu za tak zajímavou pro lidi, že ji začaly doporučovat jako další video ke shlédnutí, což znamenalo další mediální prostor zdarma.

A protože lidé se do křečků zamilovali, rychle jsme se pustili do tvorby dalšího obsahu, který si přáli. Například video s 3-minutovou písničkou, které za první týden vidělo více než 50 000 lidí.

A, aby toho nebylo málo, zákazníci se do tvorby kampaně zapojili i sami. Vytvořili svoji vlastní desetihodinovou verzi videa a další YouTube verze, které za 10 dní přinesli přes 100 000 shlédnutí.

K tomu přidejme ještě přes 350 000 shlédnutí TikTok videí v rámci našeho #dedoleschallenge, a to samé i na Instagramu.

Není lepší shrnutí téhle kampaně, než citát našeho klienta, tři týdny po spuštění: „Začínám se obávat, že vyprodáme všechny zásoby.”

Letní návrat.

Netrvalo dlouho a od klienta jsme dostali brief na druhou kampaň.

Náš úkol: vymyslet kampaň, kterou odpromujeme kotníkové ponožky ve slabé sezóně, co se ponožkového byznysu týče, a která změní fakt, že zákazníci ponožky nekupují, když je venku počasí na sandály.

Podzim ve spodním prádle.

Na podzim přišel čas představit křečky tak, jak byli původně plánovaní – v realistické 3D animaci.
A také s dalšími produkty značky – spodním prádlem.

Inspirovali jsme se u youtuberů a jejich morning routine videí a křečky prodávali pekně od rána.


TonerPartner – I nudné produkty si zaslouží zábavnou reklamu

Kampaň pro TonerPartner je skvělým příkladem performance marketingu, kterému ve hře sekunduje brandová komunikace.

Protože žádná, byť sebevíc úžásná, reklama nezmění nic na faktu, že nový toner si do tiskárny nepořídíte, pokud ho v ten moment zrovna nepotřebujete.

Až vám ale tiskárna oznámí, že vám toner brzy dojde a vy se pustíte do googlování, znalost značky vytváří důvěru a ta snižuje CPA.

Přesně v tento moment přichází do hry “Partner” – postavička, kterou jsme pro TonerPartner vytvořili jako hlavní distinctive brand asset spolu s chytlavou písní a silným brandingem v kampani. 

A to se nám klient při briefu říkal, že se obává, jestli jejich byznys a produkty nejsou příliš nudné pro zapamatovatelnú reklamu.


MANA – Normální jídlo, co se nenormálně dobře pije

Jíst rovná se žvýkat. Alespoň tak to bylo v minulosti. MANA nám dala za úkol pomoct jí změnit klasické uvažování nad jídlem jako něčím, k čemu je potřeba vidlička a nůž. Vymysleli jsme proto strategii trvání na tom, že MANA je celkem normální jídlo. A, aby lidi i bavilo koukat se na to a poslouchat to, přišli jsme s provokativní otázkou o víře v evoluci a evoluci jídla. Přidali jsme poutavou vizuální stylizaci a vytvořili YouTube reklamu, která měla neobyčejně vysokou míru dokoukání, i navzdory delšímu formátu.

V druhé brand-buildingové kampani jsme si posvítili na nástrahy číhající na zákazníky, když se rozhodnou stravovat se zdravě. První reklama ze série promlouvala do duše kancelářských krys, zatím co další cílily na vegany a sportovce.


Subway® – Rychlá a malá kampaň s více než 70 výstupy

Ne, Subway za námi nepřišel proto, že potřeboval vytvořit první brandovou reklamu ve své historii.

Ovšem, když nás oslovili, neměli definovanou dlouhodobější kreativní strategii a díky tomu dokonale zapadali do naší specializace.

Původní brief zněl: rychlá a malá digitální kampaň pro slovenský trh.

Odprezentovali jsme 6 konceptů a klient si z nich vybral 2. Místo toho, abychom koncepty bez odmlouvání vyprodukovali, ještě jednou jsme se pořádně zamysleli a přišli s řešením, jak ze dvou nápadů vytvořit jeden koncept.

Než jsme se nadáli, přišly k nám poptávky z polských a rumunských poboček Subway – jejich  managing directors chtěli naši kampaň pro svůj trh. A po launchi přišly žádosti o adaptaci do dalších zemí.

Dohromady jsme vytvořili více jako 70 výstupů a všechny jsme plně zadaptovali v prvních 3 zemích.

Celkem dobrý výsledek pro rychlou a malou digitální kampaň, která byla původně určená jen pro Slovensko.


//NAŠE 4 PRAVIDLA//

1

Méně keců, více výstupů.

Drtivou většinu svého času a energie věnujeme práci na věcech, které vaši zákazníci skutečně uvidí.

To jsou vaše reklamní assety.

Protože si myslíme, že na nich skutečně záleží a hmatatelných výsledků nedosáhnete tím, že utratíte většinu svého budgetu na celodenní offsite workshopy, kde se maluje na barevné post-it lístečky, nebo filozofováním nad tím, jak by vaše značka voněla, kdyby byly květinou.


2

jsme malí.

Protože váš budget není obrovský, nebudeme na něj nasazovat obrovský tým.

Řekněme, že máme motto „Čím méně lidí, tím více zkušeností.”


3

Myslíme až za roh.

Chápeme, že teď potřebujete jen svoji první kampaň.

Ale my budeme o vaší brandové komunikaci přemýšlet v dlouhodobém horizontu.

Protože vědecké výzkumy.

Vědecké výzkumy prokázaly, že brandové kampaně jsou efektivní jen tehdy, když jsou po dlouhá léta konzistentní. Rádi vám ukážeme grafy a čísla, která to dokazují, jestli nám nevěříte. A vaši první reklamní kampaň vymyslíme tak, abyste jasně viděli, jak bude vypadat i vaše druhá, třetí a 17. kampaň.


4

Factmarks místo lovemarks.

Jasně, jasně, kdysi dávno jsme i my tu knihu uznávali.

Jenže dnes už jsme chytřejší a uznáváme spíše knihy, které obsahují grafy a tabulky a data, kterými podkládají svoje tvrzení.

Například tuhle a i tuhle.

A vytvoříme pro vás dlouhodobě použitelné brandové assety na základě toho, o čem víme, že to v reklamě funguje. Namísto toho, o čem si právě myslíme, že je cool.


Zní to rozumně?

Tak se o tom pojďme pobavit:
hello@somebodytwice.com anebo +420-773-633-362