ČESKY

My jsme Somebody&Somebody.

Děláme brandové kampaně.
Neděláme weby.

Vy jste firma, která chce spustit svoji první brandovou kampaň.

Výkonnostní marketing a social vám skvěle funguje a umíte je výborně spravovat in-house.

A chcete, aby vaše brand-buildingová reklamní kampaň fungovala stejně dobře.

Proto jste přišli sem.

Jsme reklamní agentura specializující se na brandovou komunikaci pro klienty, kteří připravují svoji první kampaň.

Pojďme se o tom pobavit:
hello@somebodytwice.com
anebo +420-773-633-362


//PRÁCE//

Dedoles – Veselá kampaň se seriózními výsledky

Dedoles je naším nejznámějším klientem. Náš dlouhodobý kreativní koncept brand-buildingové komunikace s křečky dobyl Česko, vryl se lidem do paměti a klientovi vydělal hodně peněz.

Pár čísel z první kampaně: 5 dní od launche vystřelilo organické vyhledávání značky na Googlu o 1000 %. Kampaň přinášela 2500 nových unikátních webových návštěvníků denně. Tržby z organických návštěvníků narostly o 300 % a algoritmy YouTube považovaly naši reklamu za natolik zajímavou, že ji začaly doporučovat jako další video ke shlédnutí, což znamenalo další mediální nasazení zdarma.

Nám zase projekt přinesl křečko-slávu, zlato v soutěži nejefektivnějších reklamních kampaní EFFIE a zájem mnoha nových klientů o spolupráci.

Od 2D křečků jsme přešli k trojrozměrným modelům a od ponožek k mnoha dalším produktům. Rozšiřujeme komunikaci do dalších a dalších zemí.

Na (zatím) všechny naše spoty se můžete podívat v playlistu níže:


TonerPartner – I nudné produkty si zaslouží zábavnou reklamu

Kampaň pro TonerPartner je skvělým příkladem performance marketingu, kterému ve hře sekunduje brandová komunikace.

Protože žádná, byť sebevíc úžásná, reklama nezmění nic na faktu, že nový toner si do tiskárny nepořídíte, pokud ho v ten moment zrovna nepotřebujete.

Až vám ale tiskárna oznámí, že vám toner brzy dojde a vy se pustíte do googlování, znalost značky vytváří důvěru a ta snižuje CPA.

Přesně v tento moment přichází do hry “Partner” – postavička, kterou jsme pro TonerPartner vytvořili jako hlavní distinctive brand asset spolu s chytlavou písní a silným brandingem v kampani. 

Že se nám to podařilo, dokazuje nejen nárůst počtu návštěv webu (95 % v ČR a 208 % v SR), ale hlavně nárůst nákupů návštěvníků o 53 % v ČR a o 124 % na Slovensku.

A to se nám klient při briefu říkal, že se obává, jestli jejich byznys a produkty nejsou příliš nudné pro zapamatovatelnú reklamu.


Factcool – Čivava má styl. I výsledky. Chápeš?

Factcool je dalším z našich klientů, kterému brandová kampaň v onlinu i TV pomohla akcelerovat dobře rozběhnutý růst. A pro nás to byla další z našich kampaní, která si získala srdce zákazníků nejen v ČR a SR, ale i v Řecku, Bulharsku a Chorvatsku.

Vysvětlovat, proč jsme pro fashion e-commerce značku Factcool vymysleli afektovanou čivavu, co si hraje na influencerku, je asi zbytečné. Čivavy a móda k sobě prostě patří jako like, comment & subscribe. Ve chvíli, kdy jsme v brand strategii definovali značku jako nositele radosti z módy za málo peněz pod heslem “More Is More Fun,” detaily postavy, jejího charakteru a spotu se už rodily skoro samy.

Výsledky kampaně na sebe nenechaly dlouho čekat: nárůst tržeb o 40 %, zvýšení konverzního poměru z 1,32 % na 1,48 %, direct traffic na web +27 % a znalost značky narostla v jednotlivých zemích o 10-20 % už po 14 dnech od spuštění kampaně.

Chápeš?


DSM – Ta kosmetika s mořskou pannou

Nejjednodušším řešením pro brandovou a komunikační strategii pro značku izraelské kosmetiky Dead Sea Minerals by bylo přivlastnit si celý, prakticky volný, segment kosmetiky obsahující výtažky z léčivého bahna Mrtvého moře.

My jsme však klientovi doporučili odvážnější přístup – nespokojit se s pozicí velké ryby v malém rybníce a namísto toho cílit výš, na pozici mainstreamové značky přírodní kosmetiky.

Hlavní výzva spočívala v dlouhodobém kreativním konceptu, díky kterému by se značka stala snadno rozpoznatelnou. Kosmetika má svá pravidla – například, bez zobrazování krásné pokožky to nejde. Zároveň jsou tato pravidla přesně důvodem, proč tolik reklam kosmetických značek je buď zaměnitelných nebo nezapamatovatelných. Případně obojí.

Když jsme prezentovali koncepty klientovi, nejdůležitější slajd obsahoval jen větu: „DSM. To je ta kosmetika s mořskou pannou.” Pokud dostaneme tuto větu do hlav spotřebitelů, máme z poloviny vyhráno.

I když natáčení a focení pod vodou pro nás bylo něčím úplně novým, díky skvělému nasazení Toaster Pictures a PFX vše proběhlo krásně hladce, jako pokožka po použití aromatického peelingu DSM.


Incon – Možná až trochu příliš kvalitní okna

Vrátit značku oken Incon na scénu po 10 letech prakticky bez marketingové komunikace byl nemalý úkol. Vsadili jsme s klientem na emoce, i když jde o údajně primárně racionální stavařinu. Reklamní spot jsme doplnili sponzorským odkazem pro efektivní zvýšení frekvence a celé jsme to ještě pojistili plejádou výkonostněji laděných online formátů.

A tak se stalo, že už po necelých dvou týdnech kampaně měl klient víc nových zákazníků, než za celý uplynulý měsíc dohromady.


Subway® – Rychlá a malá kampaň s více než 70 výstupy

Ne, Subway za námi nepřišel proto, že potřeboval vytvořit první brandovou reklamu ve své historii.

Ovšem, když nás oslovili, neměli definovanou dlouhodobější kreativní strategii a díky tomu dokonale zapadali do naší specializace.

Původní brief zněl: rychlá a malá digitální kampaň pro slovenský trh.

Odprezentovali jsme 6 konceptů a klient si z nich vybral 2. Místo toho, abychom koncepty bez odmlouvání vyprodukovali, ještě jednou jsme se pořádně zamysleli a přišli s řešením, jak ze dvou nápadů vytvořit jeden koncept.

Než jsme se nadáli, přišly k nám poptávky z polských a rumunských poboček Subway – jejich  managing directors chtěli naši kampaň pro svůj trh. A po launchi přišly žádosti o adaptaci do dalších zemí.

Dohromady jsme vytvořili více jako 70 výstupů a všechny jsme plně zadaptovali v prvních 3 zemích.

Celkem dobrý výsledek pro rychlou a malou digitální kampaň, která byla původně určená jen pro Slovensko.


Lokálka – Dobrá reklama se Zlými jazyky

Málokterý segment je tak náročný a nemilosrdný jako trh kolových nápojů.

Proto, když nás oslovili brand manažeři z Budiš-St. Nicolaus s nabídkou, že nám dají volnou ruku a střídmý budget na restart značky Lokálka, nejdřív jsme měli radost a hned potom i trochu strach. Jak to udělat, aby to fungovalo?

Ke vzniku Zlých jazyků nás paradoxně inspiroval hlavní konkurent a jeho (pro Lokálku bohužel) úžasná kampaň o Kofotinách. Díky ní si totiž zákazníci začali o Lokálce skutečně myslet zlé věci. I přesto, že blindtesty potvrzovaly, že chutí to není.

“Zlé jazyky dělají celé roky Lokálce zle. Tak odteď jí budou dělat dobrou reklamu,” řekli jsme si.

Milé postavičky jsou jako stvořené pro široké mediální použití, včetně spotřebitelských soutěží a aktivací, přes POS materiály v supermarketech. A ne náhodou, protože aktivace jsou v FMCG absolutně nenahraditelné. Jazyky se dostaly úplně všude: na etiketu produktu, tetovačky na neckhangerech, trika, plakáty, paletové wrapy, i letní lehátka a beach flagy.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Animated GIF - Find & Share on GIPHY


//NAŠE 4 PRAVIDLA//

1

Méně keců, více výstupů.

Drtivou většinu svého času a energie věnujeme práci na věcech, které vaši zákazníci skutečně uvidí.

To jsou vaše reklamní assety.

Protože si myslíme, že na nich skutečně záleží a hmatatelných výsledků nedosáhnete tím, že utratíte většinu svého budgetu na celodenní offsite workshopy, kde se maluje na barevné post-it lístečky, nebo filozofováním nad tím, jak by vaše značka voněla, kdyby byly květinou.


2

jsme malí.

Protože váš budget není obrovský, nebudeme na něj nasazovat obrovský tým.

Řekněme, že máme motto „Čím méně lidí, tím více zkušeností.”


3

Myslíme až za roh.

Chápeme, že teď potřebujete jen svoji první kampaň.

Ale my budeme o vaší brandové komunikaci přemýšlet v dlouhodobém horizontu.

Protože vědecké výzkumy.

Vědecké výzkumy prokázaly, že brandové kampaně jsou efektivní jen tehdy, když jsou po dlouhá léta konzistentní. Rádi vám ukážeme grafy a čísla, která to dokazují, jestli nám nevěříte. A vaši první reklamní kampaň vymyslíme tak, abyste jasně viděli, jak bude vypadat i vaše druhá, třetí a 17. kampaň.


4

Factmarks místo lovemarks.

Jasně, jasně, kdysi dávno jsme i my tu knihu uznávali.

Jenže dnes už jsme chytřejší a uznáváme spíše knihy, které obsahují grafy a tabulky a data, kterými podkládají svoje tvrzení.

Například tuhle a i tuhle.

A vytvoříme pro vás dlouhodobě použitelné brandové assety na základě toho, o čem víme, že to v reklamě funguje. Namísto toho, o čem si právě myslíme, že je cool.


Zní to rozumně?

Tak se o tom pojďme pobavit:
hello@somebodytwice.com anebo +420-773-633-362