SLOVENSKY

My sme Somebody&Somebody.

Robíme brandové kampane.
Nerobíme webstránky.

Vy ste firma, ktorá chce spraviť svoju prvú brandovú kampaň.

Výkonnostný marketing a social vám skvele funguje a viete ich výborne robiť inhouse.

A chcete, aby vaša brand-buildingová reklamná kampaň fungovala rovnako dobre.

Preto ste prišli sem.

Sme reklamná agentúra špecializujúca sa na brandovú komunikáciu pre klientov chystajúcich svoju prvú kampaň.

Poďme sa o tom porozprávať:
hello@somebodytwice.com
alebo +420-773-633-362


//PRÁCE//

Dedoles – Veselá kampaň so serióznymi výsledkami

Dedoles je ďalším z klientov, ktorí nás oslovili, aby sme im pomohli vytvoriť dlhodobý kreatívny koncept brand-buildingovej komunikácie tak, aby fungoval v akomkoľvek type médií.

Hneď v deň launchu priniesla kampaň 1 000 nových unikátnych návštevníkov na web, čo je +300 % v porovnaní s priemerom pred kampaňou. Čo predaje? Tie nás predsa zaujímajú najviac. Tržby produkované novými návštevníkmi v porovnaní s vracajúcimi sa návštevníkmi narástli o 23 % (v porovnaní s 15 % pred kampaňou).

5 dní od launchu vystrelilo organické vyhľadávanie značky na Googli o 1 000 %. Kampaň prinášala 2 500 nových unikátnych návštevníkov denne na web. Tržby z organických návštevníkov narástli o 300 % a algoritmy YouTube považovali našu reklamu za tak zaujímavú pre ľudí, že ju začali odporúčať ako ďalšie video na pozretie, čo znamenalo ďalšie mediálne nasadenie zdarma.

Keďže ľudia sa do škrečkov a pesničky zamilovali, narýchlo sme sa pustili do tvorby ďalšieho kontentu, ktorý si pýtali. Napríklad video s 3-minútovou pesničkou, ktoré si za prvý týždeň pozrelo vyše 50 000 ľudí.

A, aby toho nebolo málo, zákazníci sa do tvorby kampane zapojili sami. Vytvorili svoju vlastnú 10 hodinovú verziu videa a ďalšie YouTubové verzie, ktoré za 10 dní priniesli vyše 100 000 videní.

K tomu treba prirádať vyše 350 000 videní TikTok videí v rámci nášho #dedoleschallenge a to isté na Instagrame.

Niet lepšieho zhrnutia tejto kampane ako citát nášho klienta, tri týždne po launchi kampane: „Začínam sa obávať, že vypredáme všetky zásoby.”

Letný návrat.

Netrvalo dlho a od klienta sme dostali brief na druhú kampaň.

Naša úloha: vymyslieť kampaň, ktorou odpromujeme členkové ponožky počas slabej sezóny, čo sa týka ponožkového biznisu a ktorá prelomí fakt, že zákazníci ponožky nekupujú, keď je vonku počasie na žabky.

Spodná bielizeň na jeseň.

Na jeseň dozrel čas predstaviť škrečky tak, ako boli pôvodne zamýšľané – v realistickej 3D animácii.
A tiež s ďalšími produktmi značky – spodnou bielizňou.

Inšpirovali sme sa u youtuberoch a ich morning routine videách a škrečky predávali hneď z rána.


MANA – Normálne jedlo, čo sa nenormálne dobre pije

Jesť rovná sa prežúvať. Aspoň tak to bolo v minulosti. MANA nám dala za úlohu pomôcť jej zmeniť klasické uvažovanie nad jedlom ako niečim, na čo treba vidličku a nôž. Vymysleli sme preto stratégiu trvania na tom, že MANA je celkom normálne jedlo. A, aby to ľudí bavilo pozerať a počúvať, prišli sme s provokatívnou otázkou o viere v evolúciu a evolúciu jedla. Pridali sme pútavú vizuálnu štylizáciu a vytvorili YouTube reklamu, ktorá mala nezvyčajne vysokú mieru dopozerania aj napriek dlhšiemu formátu.

V druhej brand-buildingovej kampani sme si posvietili na nástrahy číhajúce na zákazníkov, ak sa rozhodnú stravovať zdravo. Prvá reklama zo série prehovárala do duše kancelárskych krýs, kým ďalšie cielili na vegánov a športovcov.


Zoot – Výpredajová kampaň s bleskurýchlym zrodom

Občas sa stane, že včera bolo neskoro, a kampaň treba vyrobiť do dvoch týždňov, pretože… mno, povedzme, že „niečo sa stalo”.

Našťastie, s marketingom módneho e-shopu ZOOT sme mali nastavenú veľmi úzku spoluprácu. Vďaka čomu sme im dokázali vyrobiť výpredajovú kampaň neskutočne rýchlo.


//NAŠE 4 PRAVIDLÁ//

1

Menej kecov, viac výstupov.

Drvivú väčšinu svojho času a energie venujeme práci na veciach, ktoré vaši zákazníci skutočne uvidia.

To sú vaše reklamné assety.

Pretože si myslíme, že na nich skutočne záleží a hmatateľné výsledky nedosiahnete tým, že miniete väčšinu svojho budgetu na celodenné offsajtové workshopy, kde sa čarbe na farebné post-it lístočky alebo filozofovaním nad tým, ako by vaša značka voňala, keby bola kvetinou.


2

sme malí.

Keďže váš budget nie je obrovský, nebudeme naň nasadzovať obrovský tím.

Povedzme, že máme motto „Čím menej ľudí, tým viac skúseností.”


3

Myslíme až za roh.

Chápeme, že teraz potrebujete len svoju prvú kampaň.

Ale my budeme o vašej brand-buildingovej komunikácii rozmýšľať v dlhodobom horizonte.

Pretože vedecké výskumy.

Vedecké výskumy preukázali, že brandové kampane sú efektívne iba vtedy, keď sú dlhé roky konzistentné. Radi vám ukážeme grafy a čisla, ktoré to dokazujú, ak nám neveríte. A vašu prvú reklamnú kampaň vymyslíme tak, aby ste jasne videli ako bude vyzerať aj vaša druhá, tretia a 17. kampaň.


4

Factmarks miesto lovemarks.

Jasné, jasné, kedysi dávno sme aj my tú knihu uznávali.

Lenže dnes už sme múdrejší a uznávame skôr knihy, ktoré obsahujú grafy a tabuľky a dáta, ktorými podkladajú svoje tvrdenia.

Napríklad túto a aj túto.

A vytvoríme pre vás dlhodobo používateľné brandové assety na základe toho, o čom vieme, že to v reklame funguje. Namiesto toho, o čom si práve myslíme, že je cool.


Znie to rozumne?

Tak sa o tom poďme porozprávať:
hello@somebodytwice.com alebo +420-773-633-362